HPE InfoSight, czyli jeszcze łatwiejsze zarządzanie infrastrukturą IT
Szybka i dokładna diagnoza problemów, automatyczne rozwiązywanie do 86 procent z nich bez ingerencji człowieka a także łatwiejsze zarządzanie systemami i infrastrukturą IT. To główne funkcje HPE InfoSight – nowej platformy, która łączy w sobie możliwości sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i analizy predykcyjnej. System dostępny jest bezpłatnie dla każdej firmy posiadającej wsparcie serwisowe firmy HPE. Aktualnie rozwiązanie wspiera pamięci masowe, serwery i systemy konwergentne.
Wysoki poziom dostępności systemów IT w przedsiębiorstwie to dziś podstawa działania rentownego środowiska biznesowego. W dużej mierze zależy on nie tylko od niezawodności urządzeń i systemów czy czasu trwania ich naprawy, ale również – co bardzo istotne – od umiejętności i możliwości przewidywania zagrożeń i problemów. HPE InfoSight zapobiega awariom i przestojom, skraca również nawet dziesięciokrotnie czas wykonywania czynności przez administratorów IT. Wszystko dzięki zaawansowanemu procesowi uczenia maszynowego i analizy predykcyjnej, która w InfoSight składa się z 5 najważniejszych etapów:
- Obserwacja — tysiące punktów danych i czujników wbudowanych w produktach serwerowych i pamięci masowej HPE
- Uczenie — stosowanie zaawansowanego rozpoznawania wzorców do danych z czujników zebranych z wszystkich urządzeń na całym świecie
- Przewidywanie — przewidywanie problemów na podstawie obserwacji i uzyskanych informacji
- Tworzenie zaleceń — inteligentne decyzje, które zapobiegają występowaniu problemów, zwiększają wydajność i optymalizują zasoby
- Podejmowanie działań — automatyzacja zapewniająca przełomowe korzyści i rezultaty
Rozwiązanie HPE InfoSight dla serwerów współpracuje z systemem Active Health System (AHS) i układem iLO w celu przewidywania i zalecania rozwiązań problemów związanych z konfiguracją, kondycją i wydajnością w całej infrastrukturze serwerowej. Jak działa? W przypadku wystąpienia problemu na jednym serwerze, HPE InfoSight uczy się przewidywać problem i zaleca rozwiązanie dla wszystkich serwerów w bazie instalacyjnej. Każdy serwer staje się więc coraz lepszy i bardziej niezawodny, a wszystko dzięki umiejętności uczenia się na podstawie zebranych informacji i doświadczeń.
Można powiedzieć, że InfoSight widzi to, czego nie widzą inne rozwiązania. Umożliwia całościową ocenę infrastruktury i środowisk klientów, analizowanie danych historycznych i tworzenie prognoz. Jeśli więc klient próbuje ustalić przyczynę spadku wydajności, nie musi być specjalistą analizy danych, aby efektywnie zinterpretować informacje dostarczone przez narzędzia, którymi dysponuje. Wbudowane w InfoSight funkcje analizy danych i uczenia maszynowego zrobią to za niego i dostarczą właściwych odpowiedzi na podstawie danych pochodzących ze wszystkich połączonych systemów.
Efekt? Po pierwsze, przewidywanie problemów i zapobieganie im poprzez całościową analizę i ocenę środowiska. Po drugie, dostęp do niezawodnej infrastruktury, dzięki nieustannemu uczeniu się na podstawie gromadzonych informacji i doświadczeń z całej bazy instalacyjnej. Po trzecie, optymalizacja zasobów przedsiębiorstwa, która może przynieść prawie 80-procentowe obniżenie kosztów operacyjnych i nawet dziesięciokrotne skrócenie czasu wykonywania czynności administracyjnych.
Aktualnie platforma HPE InfoSight wspiera urządzenia HPE, takie jak macierze dyskowe (HPE 3PAR StoreServ, HPE Nimble Storage), serwery (ProLiant, BladeSystem, Synergy, Apollo), systemy konwergentne (HPE Simplivity) oraz systemy i aplikację firm trzecich, między innymi: VMware, Oracle, SQL Server, Docker. W przyszłości Hewlett Packard Enterprise planuje rozszerzenie platformy InfoSight o wszystkie urządzenia sieciowe HPE. Głównym celem takiego działania jest stworzenie inteligentnego i globalnego środowiska sztucznej inteligencji dla całego centrum danych.
Jeśli chcesz więc przejść na zupełnie nowy standard zarządzania firmowym środowiskiem IT, koniecznie skontaktuj się z INNERGO Systems. Nasi specjaliści bez trudu dopasują HPE InfoSight do potrzeb konkretnego biznesu i nawet najbardziej skomplikowanej architektury IT. Sprawią, że innowacyjne funkcje nowej platformy oparte na algorytmach sztucznej inteligencji będą odczuwalnym ułatwieniem – zarówno w codziennej pracy administratorów, jak i innych osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie środowiska IT.